21. júl 2018 / Meniny má Daniel

Jeseň na zámku Schloss Hof

Jesenná programová ponuka zámku Schloss Hof prináša nové podujatie Slávnosť keramiky, bohatý program počas štátnych sviatkov a tradične obľúbené slávnosti.
Jeseň na zámku Schloss Hof

Výroba nádob na uskladňovanie, servírovanie či prenos potravín, patrí medzi najstaršie činnosti ľudstva. Jednoduché hlinené objekty sušené na slnku a vypaľované na otvorenom ohni ľudské ruky rokmi zdokonaľovali a dnes ich poznáme v podobe dizajnových doplnkov, vkusných riadov a niektoré sú aj umeleckými dielami. Ako zo studenej beztvarej hmoty čarovnými pohybmi šikovných rúk talentovaného remeselníka vzniká na hrnčiarskom kruhu originálny doplnok, môžete vzhliadnuť na vlastné oči, ak prvý septembrový víkend navštívite zámok Schloss Hof.

Slávnosť keramiky je nové podujatie, ktoré je príjemným spestrením tradičného programu. Keramika v rôznych podobách ozdobí zámocký statok. Vo východnej oranžérii vystavia svoje diela umelci z regiónu. Vo viacerých stánkoch ponúknu rôzne druhy keramiky viacerí vystavovatelia zo Slovenska, Rakúska, Maďarska či Slovinska. Skvelé na tomto podujatí je, že máte možnosť sa aktívne zapojiť a vyskúšať si viaceré umelecké techniky spojené s keramickou tvorbou. V západnej oranžérii sa môžu návštevníci venovať maľovaniu na porcelán. V hrnčiarskej dielni sa bude modelovať z hlinyvrcholom programu je vypaľovanie Raku keramiky. Tento špeciálny druh japonskej keramiky je charakteristický ojedinelým technologickým procesom. V nedeľu popoludní si vymodelujte svoj vlastný výtvor, ktorý odborníci priamo pred vašimi očami vypália. Táto nádherná slávnosť svojou programovou ponukou počas prvého septembrového víkendu bezpochyby zaujme všetky vekové kategórie. Ak práve nie ste fanúšikom keramiky, ale máte pozitívny vzťah k zvieratkám, je Veľká slávnosť koní podujatím, ktoré by ste si nemali nechať ujsť.

9. a 10. septembra program slávnostne otvoria fanfáry dragúnskeho pluku. Roztomilé poníky, artistické vystúpenia šikovných profesionálov či cirkusové kúsky, sú len malou ukážkou z bohatého trojhodinového programu na zámockej lúke.

Druhá polovica septembra bude patriť milovníkom jesene. V tomto ročnom období sa záhradný zámocký park oblieka do nádherných pestrých farieb. Nič nie je väčšou pastvou pre oči, ako keď sú symetricky vysadené stromy obsypané tisíckami farebných listov. Do tejto atmosféry dokonale zapadá Jesenná záhradná slávnosť. Nájdete tu tipy a triky od skúsených záhradníkov, pomôcky na správne zazimovanie záhradky a mnoho doplnkov pre vašu záhradku, terasu či balkón. Popri stánkoch so záhradným sortimentom nebudú chýbať ani gastronomické lahôdky, milovníkov dobrého jedla potešia kvalitné pestá, rastlinné nátierky a rozmanité druhy korenín. V Detskom a rodinnom svete bude opäť veselo, v jesennej nálade si najmenší návštevníci vyrobia doplnky zo sezónnych plodov. Zámocký statok ponúkne skákajúci hrad a záhradný labyrint. Bohatý výber hier na statku dokáže deti zamestnať na niekoľko hodín.

Jesenné víkendy na zámku Schloss Hof sú rušné a  veselé. Ak sa rozhodnete pre návštevu počas septembrových štátnych sviatkov nudiť sa zaiste nebudete. Čaká na vás viacero prehliadok so slovenskými lektormi, kreatívny program pre deti, jazdy na koči a taktiež jazdenie na poníkoch. Jesenný výlet na Moravské pole je plný zážitkov.

Termíny:

  • Špeciálny program pre slovenských návštevníkov: 1. & 15. september
  • Slávnosť keramiky: 2. & 3. september
  • Veľká slávnosť koní: 9. & 10. september
  • Jesenná záhradná slávnosť: 16. – 17. & 23.-24. september

Miesto: Schloss Hof 

Vstupné:

  • dospelí: 13,- €
  • deti (6-18 rokov): 8,- €
  • rodinná vstupenka so vstupom do zámku: 34,-€
  • prehliadka s lektorom: 3,-€/osoba
Zdroj: schlosshof.at
Galéria
Podobné podujatia
Letný terapeutický tábor: Čarovná záhrada
BA
Letný terapeutický tábor: Čarovná záhrada

Aj tento rok pozývame dievčatá a chlapcov vo veku 7...

Cesta za pokladom Čachtického podzemia
TN
Cesta za pokladom Čachtického podzemia

Špeciálna prehliadka Čachtického podzemia spojená s hľadaním indícií k pokladu.

Umelecký tábor pre deti vo Východoslovenskej galérii
KE
Umelecký tábor pre deti vo Východoslovenskej galérii

Už piaty rok vám Východoslovenská galéria ponúka kvalitný program v...

VSG MINI / najmenším v galérii
KE
VSG MINI / najmenším v galérii

Východoslovenská galéria otvára druhý ročník úspešného projektu pre rodičov na...

Rio Fun Park tábor v Leviciach
NR
Rio Fun Park tábor v Leviciach

Zabav sa, spoznaj kamarátov, preži skvelé chvíle!

Komentáre