24. október 2020 / Meniny má Kvetoslava

Individuálne prehliadky mesta Trnava

Spoznajte históriu Trnavy bezpečne vďaka individuálnym prehliadkam so sprievodcom.
Individuálne prehliadky mesta Trnava

Krásy a históriu Trnavy môžete naďalej spoznávať bezpečne. Oblastná organizácia cestovného ruchu Trnava Tourism zaradila do ponuky 5 nových individuálnych prehliadok so sprievodcom, ktoré vás prevedú uličkami historického centra a ukážu vám okolité dominanty.

Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Trnava Tourism aj napriek mimoriadnej situácii rozšírila svoju ponuku prehliadok, ktoré sú v súlade s platnými opatreniami. Témy tiež prispôsobila požiadavkám, ktoré vyplynuli z potreby zákazníkov, takže sa určite nestane, že by sa vaše deti nudili počas prehliadok.

Rozšírili ponuku

„Situácia nie je ľahká a cestovný ruch trpí spolu s ďalšími odvetviami. Preto sme sa rozhodli rozšíriť našu ponuku o individuálne prehliadky mesta so sprievodcom. Vytvorili sme niekoľko tém navyše, ktoré môžete zažiť v pároch, so svojou rodinou či blízkymi priateľmi a tiež aj s deťmi. Pre ne sú určené prehliadky karner a hradby či radnica a historická pivnica, kde sa dozvedia rôzne legendy, nasadia si putá či sa dozvedia rôzne zaujímavosti o práci richtára a kata. Zvyšné prehliadky vám zase ukážu, ako to vyzeralo v stredoveku, keď bol Malý Rím centrom historickej vzdelanosti alebo keď získal výsady, ako prvé kráľovské mesto. Individuálnym prehliadkam sme samozrejme prispôsobili aj ceny, takže by mali byť pre ľudí omnoho dostupnejšie,“ hovorí Alexander Prostinák, zastupujúci výkonný riaditeľ oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism.

Počas prehliadok môžete navštíviť miesta, kam by ste sa bez prítomnosti sprievodcu bežne nedostali. Pozriete si sídlo trnavských richtárov – historické Západné krídlo radnice, ktoré v minulosti slúžilo aj ako väznica či katov domček, preskúmate tajuplnú kostnicu, zoznámite sa s trnavskou Frankenštajnicou či sa prejdete po ochodzi trnavských hradieb.

Nevynechajte ani Mestskú vežu

„Určite nevynechajte pri návšteve Trnavy ani jednu z najpopulárnejších dominánt mesta – Mestskú vežu. Vďaka rekonštrukcii priestorov a moderným interaktívnym informačným panelom sa dozviete všetko o regióne, deti sa môžu zahrať hry prípadne sa dozvedieť aj to, aké zvieratká sa v minulosti na veži chovali a na čo pôvodne slúžila. Ukrýva v sebe tiež vzácny hodinový stroj a ak prekonáte 143 schodov, budete mať mesto ako na dlani, pri dobrom počasí s výhľadom až na Malé Karpaty,“ láka Michal Praj, manažér Turistického informačného centra – Región Trnava.

Turistické informačné centrum - Región Trnava a Mestská veža sú od októbra otvorené od 10:00 do 17:00 h. Vstup na vežu je počas týždňa každú celú hodinu (prvý o 11:00 hod. a posledný o 16:00 hod.), počas víkendov v októbri je veža dostupná v ktoromkoľvek čase (posledný vstup o 16:30 hod.). Pred vstupom si treba vydezinfikovať ruky poskytnutou dezinfekciou alebo mať svoje rukavice, a dodržiavať odstup minimálne 2 metre od cudzích ľudí. Rúško je samozrejmosťou.

Akúkoľvek prehliadku je potrebné si vopred zarezervovať v Turistickom informačnom centre – Región Trnava alebo na stránke http://bit.ly/IndividualnePrehliadkyTT  – kde sa tiež dozviete viac informácií o jednotlivých trasách.

Typy prehliadok:

1. Univerzitná Trnava
Spoznajte život Trnavy v čase, kedy predstavovala centrum uhorskej vzdelanosti a bola sídlom historickej Trnavskej univerzity. Táto dekáda má v histórii zaslúžené miesto a patrí k základnému všeobecnému prehľadu. Vďaka prehliadke tak ušetríte čas študovaním hrubých kníh a to, čo potrebujete vedieť si rovno vypočujete.

2. Trnava ako slobodné kráľovské mesto
Trnava je označovaná za prvé slobodné kráľovské mesto na území Slovenska. So skúseným sprievodcom zistíte, aké výsady, ale aj povinnosti nadobudlo mesto udelením tohto titulu v roku 1238 uhorským kráľom Belom IV. Navštívte tiež sídlo trnavských richtárov – historické Západné krídlo radnice, ktoré v minulosti slúžilo aj ako väznica a katov domček.

3. Trnava počas stredoveku
Spoznajte Trnavu v čase, kedy predstavovala jedno z najväčších a najvýznamnejších miest Uhorského kráľovstva. Po stredovekej Bazilike sv. Mikuláša vás bude sprevádzať skúsený sprievodca, ktorý Vám poodhalí tajomstvá z návštev kráľov v meste Trnava. Počas prechádzky po jednom z najzachovalejších námestí v Trnave, Námestí sv. Mikuláša, spoznáte zaujímavosti stredovekého života a nakuknete aj do tajuplnej kostnice.

4. Prehliadka pre rodiny s deťmi – karner a hradby
Príbehy trnavských hradieb ožívajú v pútavom rozprávaní skúseného zbrojnoša. Započúvajte sa do legendy o čiernom kocúrovi a poobzerajte sa po tomto nezvyčajnom študentovi alchýmie, preskúmajte tajuplnú kostnicu a zoznámte sa s trnavskou Frankenštajnicou. Prejdite sa po ochodzi trnavských hradieb a staňte sa na krátky okamžik jedným z ich strážcov, spoznajte rôznorodé príbehy z ich dobýjania a stretnite dvojicu Kurucov, ktorú nezastavili ani trnavské hradby.

5. Prehliadka pre rodiny s deťmi – radnica a historická pivnica
Spoznajte náročnú prácu trnavských richtárov, nasaďte si na ruky putá vo väzenských celách, ktoré svojho času väznili aj poslednú ružindolskú bosorku a zistite, ako trávili svoje dni stredovekí kriminálnici. Spolu s deťmi sa tiež dozviete, ako vyzeral bežný deň v živote kata a čo všetko obnášalo jeho remeslo. Vaše deti budú ohúrené a vy tak spolu s nimi zažijete krásny rodinný zážitok, na ktorý budete ešte dlho spomínať.

CENA PREHLIADKY:

Prehliadky pre páry
15€ s DPH / 2 osoby

Prehliadky pre rodiny
25€ s DPH / skupina (max. 5 osôb)

Dĺžka trvania prehliadky: 1 hodina

Podobné podujatia
Jesenné PERMON prázdniny
ZA
Jesenné PERMON prázdniny

Najlepší jesenný prázdninový pobyt strávite na Podbanskom.

Halloween 2020 s
TN
Halloween 2020 s "bosorkami"

Príďte si užiť Halloween s deťmi do Horského hotela Remata...

Strašidelný Halloween v Hoteli Eufória ***
PO
Strašidelný Halloween v Hoteli Eufória ***

Príďte si užiť Halloween s deťmi do Tatier!

Jesenné prázdniny v Hoteli PARTIZÁN ****
BB
Jesenné prázdniny v Hoteli PARTIZÁN ****

Poďte zažiť veselé chvíle s rodinou v pohodlí 4* hotela....

November v BIBIANE
BA
November v BIBIANE

Srdečne Vás pozývame na kolektívne verejné aj súkromné predstavenia v...

Komentáre