1. december 2021 / Meniny má Edmund

Hokejová galaxia - dievčenský turnaj - PRESUNUTÉ NA ROK 2022

Nielen na podnet nášho prezitenta, Miroslava Šatana, sa Slovenský zväz ľadového hokeja započal prípravu dievčenského turnaja.
Hokejová galaxia - dievčenský turnaj - PRESUNUTÉ NA ROK 2022

Prečo dievčenský turnaj? Dievčatá do istého veku musia hrať v chlapčneských tímoch čo samozrejme nie je ideálne. Dôvody sú prozaické: mladých hokejistiek nie je málo, ale nikto zatiaľ neinicioval organizáciu podobného turnaja. Nebola to priorita, nebolo to zaujímavé a pod.

Nové strategické ciele stanovené SZĽH schválené kongresom v júni 2021 hovoria okrem iného aj o výraznej podpore ženského a dievčenského hokeja.

Slová nasledovali činy a po Dievčenskom hokejovom víkende, ktorého úspech nám iba potvrdil, že i verejnosť považuje túto tému za zaujímavú, je tu aj prvý dievčenský turnaj. Jedná sa o turnaj štyroch tímov v štyroch mestách počas hokejovej sezóny. Na turnaji budú štartovať výbery z krajov zo Západného, Stredo-západného, Stredného a Východného Slovenska dievčat do 15 rokov. „Nový“ kraj bol vytvorený kvôli výrazne vyššiemu počtu hráčok v západnej časti Slovenska – chceme dať príležitosť čo najväčšiemu počtu talentovaných hráčok predstaviť sa na turnaji.

Hrať sa bude v štyroch mestách, každý s každým: Považská Bystrica 12.-14.11.2021, Michalovce 17.-19.12.2021, Žilina 11.-13.2.2022 a Bratislava koniec apríla 2022.

Turnaja sa môžu zúčasniť len dievčatá REGISTROVANÉ v hokejových kluboch SZĽH.

Prísť sa pozrieť a fandiť môže ktokoľvek. :) 

Po každom zápase budú hlásené najlepšie hráčky z každého tímu, po každom turnaji najlepšia hráčka turnaja a ako celkové vyhodnotenie zo všetkých štyroch turnajov vyhlásia organizátori najlepšiu brankárku, útočníčku a obrankyňu. Názov turnaja je Hokejová Galaxia a jednotlivé tímy sa budú hrdiť názvami Hviezdy, Luny, Supernovy, Kométy. Logo turnaja a tímov bolo navhnuté, ako inak, 15-ročným dievčaťom.

Podobné podujatia
Rozprávková nedeľa - ČERT KOLOFÓN A ZLATÉ PRASA!
SR
Rozprávková nedeľa - ČERT KOLOFÓN A ZLATÉ PRASA!

Zábavné detské divadelné predstavenie o čertovi Kolofónovi, v ktorom strávi...

Rozprávková nedeľa - MAGICKÝ DOM MADAM DRAGANY
SR
Rozprávková nedeľa - MAGICKÝ DOM MADAM DRAGANY

Rodinná groteska, klauniáda pre deti a rodičov, v ktorej je...

Rozprávková nedeľa - HERKULES ALEBO DOBYTIE PEKLA
SR
Rozprávková nedeľa - HERKULES ALEBO DOBYTIE PEKLA

Detské bábkové divadlo Herkules alebo Dobytie pekla, inšpirované gréckou mytológiou...

Komentáre