4. december 2020 / Meniny má Barbora, Barbara

Elza radí NAŽIVO (Instagram) - Uvedomelé psíčkarstvo

S MVDr. Janou Radošovskou, ktorá stojí za projektom Elza radí sa počas nasledujúcich týždňov budeme naživo na INSTAGRAME rozprávať o Uvedomelom psíčkarstve.
Elza radí NAŽIVO (Instagram) - Uvedomelé psíčkarstvo

Venovať sa budeme nasledujúcim témam:

  • 06.10. Uvedomelé psíčkarsvo 1 - úvod, legislatíva, záznam: shorturl.at/ehszX
  • 15.10. Uvedomelé psíčkarsvo 2 - legislatíva
  • 29.10. Na čo myslieť pred kúpou psíka 1.časť
  • 05.11. Na čo myslieť pred kúpou psíka 2.časť
  • 12.11. Ako kŕmiť psa
  • 19.11. Vychovaný psík - ako a prečo vychovávať?
  • 26.11. Starostlivosť o psa 1. časť
  • 03.12. Starostlivosť o psa 2. časť
  • 10.12. Uvedomelé psíčkarstvo - otázky a odpovede

O PROJEKTE

Veterinárna medicína v porovnaní s tou humánnou má viaceré špecifiká. Naši pacienti nerozprávajú - nevieme sa ich teda spýtať, či ich niečo bolí, čo ich bolí, prečo sú smutní, či zjedli niečo, čo nemali, či sa im točí hlava alebo vidia rozmazane. Úlohou veterinára je zistiť pomocou dobre premyslených otázok a správne zvolených diagnostických metód, čo zviera trápi. Je však nevyhnutné, aby zároveň dôsledne no zrozumiteľne vysvetlil majiteľovi dôležitosť a zmysel vykonania všetkých diagnostických či terapeutických úkonov.

Našim cieľom, ako “ochrancov zdravia” by však nemala byť len diagnostika a terapia zdravotných ťažkostí našich pacientov, ale i správna osveta laickej verejnosti a vzdelávanie majiteľov. Na to však, nanešťastie, vo veľa prípadoch nie je priamo v ambulancii čas a ľudia sú nútení vyhľadávať si informácie svojpomocne, bez vedomosti správneho filtrovania ich relevancie.

Preto som v roku 2018 založila blog “Elza radí”. Uvedomila som si, že sú informácie, ktoré opakujem viacerým majiteľom dookola. Sú veci, ktoré by mal každý súčasný aj budúci majiteľ psa poznať. Sú to vedomosti, ktoré by mali psíčkari ovládať za účelom lepšej prevencie, prípadne schopnosti včas a adekvátne reagovať na zdravotné ťažkosti svojich miláčikov.

“Elza radí” vzniklo ako občasná rubrika na našom instagramovom profile “8_labiek”. S narastajúcim záujmom o veterinárne psíčkarske témy úplne organicky pribudol aj blog elzaradi.weebly.com. Za 2 roky blogovania som spracovala cez 50 rôznych tém zaoberajúcich sa zdravím psov a taktiež organicky nám fanúšikovská základňa za ten čas narástla na takmer 1200 followerov. Okrem toho sa mi pomaly denne ozývajú prostredníctvom správ ľudia s prosbou o pomoc a rady.

Príchodom mimoriadnej situácie súvisiacej s ochorením COVID-19 a obmedzeniami s ňou spojenými som si uvedomila nevyhnutnosť praktického vzdelávania majiteľov psov. Navyše, nástupom na materskú dovolenku a nemožnosťou sa prakticky realizovať prišla prirodzene potreba posunúť “Elza radí” na ďalší level. Offline stretnutia. Nazvime ich semináre. Nepôjde o preklikávanie slajdov ppt prezentácií. Chcem, aby šlo o prienik prednášok a workshopov. Interaktívne posedenia, na ktorých sa dozviete to, čo Vám Váš veterinár nestihne povedať a čo nenájdete ani na Googli.

Vysvetlím Vám špecifiká veterinárnej medicíny a zdravotnej starostlivosti o psy.

Verím, že dosiahnutím väčšieho pochopenia vo vzťahu veterinár-majiteľ a zároveň vzdelávaním majiteľov najmä v oblasti preventívnej medicíny psov, je možné zlepšiť celkové zdravie našich chlpáčov a zvýšiť tak kvalitu ich života.

Pochopíte, aký je rozdiel medzi „pohľadom veterinára” a „pohľadom laika”. A budete sa môcť pýtať! Lebo neexistuje zlá otázka - zlá je len tá, ktorú nevyslovíme.

Zdroj: facebook.com
Podobné podujatia
Mikulášsky pobyt vo Wellness Hoteli Patince ****
NR
Mikulášsky pobyt vo Wellness Hoteli Patince ****

Zažite jedinečný mikulášsky víkend vo Wellness Hoteli Patince****.

Sv. Mikuláš a Vianoce na Bojnickom zámku
TN
Sv. Mikuláš a Vianoce na Bojnickom zámku

Romantické komnaty Bojnického zámku sa aj počas tohtoročných vianočných sviatkov...

Sánkovačka na Hrebienku
PO
Sánkovačka na Hrebienku

Milí návštevníci, už od 5. decembra si budete môcť vychutnať...

Divadielko pre deti - Mikulášske tajomstvo ONLINE
SR
Divadielko pre deti - Mikulášske tajomstvo ONLINE

Pozrite si online mikulášske divadielko.

Samoobsluha: Rúško
ZA
Samoobsluha: Rúško

Netradičná dielňa s individuálnym prístupom.

Komentáre