17. február 2020 / Meniny má Miloslava

DNI MAJSTROV ÚĽUV 2019

Zapleť sa s remeslom!
DNI MAJSTROV ÚĽUV 2019

29. ročník festivalu Dni majstrov ÚĽUV zavíta do ulíc Starého mesta Bratislavy na prelome augusta a septembra. Vyše sto majstrov ľudovej umeleckej výroby a ľudovoumeleckí výrobcovia z celého Slovenska, detské remeselné dielne, interaktívne hry pre deti i dospelých, hudobno-tanečné vystúpenia a tradičná slovenská kuchyňa – to sú Dni majstrov ÚĽUV 2019, ktoré sa konajú 31. augusta a 1. septembra 2019 v centre Bratislavy.

Šikovní ľudovoumeleckí majstri a výrobcovia prídu predviesť svoje majstrovstvo a ponúknuťnajkvalitnejší sortiment výrobkov. Hviezdoslavovo námestie sa pomyselne rozdelí na 3 kraje – západoslovenský, stredoslovenský a východoslovenský. Návštevníci budú môcť stretnúť hrnčiarov,kováčov, tkáčov, krasličiarky, čipkárky, drevorezbárov, drotárov a veľa iných výrobcov, porozprávať sas nimi alebo ich pozorovať priamo pri práci.

Pocta pre nových majstrov

Festival Dni majstrov ÚLǓ V je kazď orocň e spätý s udeľovaním titulu Majster ľudovej umeleckejvýroby. Od roku 1959 ÚĽUV ocenil čestným titulom už 424 majstrov, pričom od roku 2014 udeľuje ocenenie spoločne s Ministerstvom kultúry SR. V rámci galaprogramu, ktorý sa uskutoční v sobotu 31.8.2019 o 19.00 h v Mestskom divadle P. O. Hviezdoslava, bude ocenených šesť nových majstrov zarok 2019. Galaprogram kultúrne obohatí FS Krtíšan, FS Hornád, SĽUK a Katarína Máliková, exkluzívne sprojektom Pustvopol.

Zapleť sa s remeslom

29. ročník festivalu je venovaný prírodným pletivám. ÚĽUV pripravil pre malých aj veľkých návštevníkov na Primaciálnom námestí interaktívne ukážky výroby z prírodných pletív ako je prútie, slama, šúpolie a pálka. Primaciálne námestie roztancujú tanečnice z prútia, nebude chýbať prezentácia výrobcov z prírodných pletív, kultúrny program i gastro zóna. Na Radničnom nádvorí nájdete Košikárov v akcii – tí najlepší košikári z celého Slovenska priamo pred očami návštevníkov podujatia vytvoria v centre mesta unikátne výtvarné inštalácie z prútia.

Pre deti i dospelých

V tradičnej Škole remesiel, ktorú tento rok nájdete na Hlavnom námestí, si deti vyskúšajú prácu s hlinou, drôtom, kožou, drevom, či textilom. Spolu s rodičmi sa do sýtosti vytancujú v školičke tancaa zrelaxujú v oddychovej zóne ÚĽUV-u v Altánku na Hviezdoslavovom námestí. Na festivale sa prvýkrát predstaví stánok Vydavateľstva ÚĽUV, v ktorom si návštevníci budú môcť nakúpiť hodnotné publikácie z edície Tradícia dnes za zvýhodnenú cenu. ÚĽUV aj tento rok pripravil bohatý hudobno-tanečný program . Počas dvoch dní sa na pódiu pred historickou budovou SND na Hviezdoslavovomnámestí predstavia známe folklórne súbory a skupiny, ako napr.: FS Hornád, FS Technik, FS Krtíšan, FS Technik či Vrbovskí víťazi.

Príďte sa i Vy zapliesť s remeslom 31. augusta a 1. septembra 2019.

Program DM 2019 A4 def SJ press DEF

Zdroj: uluv.sk
Podobné podujatia
Jarný tábor v Inspiro
BA
Jarný tábor v Inspiro

Milí rodičia, spoľahnite sa, cez prázdniny sme vám opäť naplno...

Jarné prázdniny v Dome kultúry Hurbanovo
NR
Jarné prázdniny v Dome kultúry Hurbanovo

Program počas jarných prázdnin.

Prázdninové hry pre deti v KS Večierka
NR
Prázdninové hry pre deti v KS Večierka

Cez jarné prázdniny môžete svoje detičky zabaviť aj prostredníctvom atraktívneho...

CVČ Levice pozýva na jarné prázdniny
NR
CVČ Levice pozýva na jarné prázdniny

Pozývame na prázdninové podujatia.

Jarné prázdniny v Cvečku
BA
Jarné prázdniny v Cvečku

Pripravený je pestrý program pre detičky.

Komentáre