21. september 2019 / Meniny má Matúš

Cykloprehliadky s architektom 2019

Objavte celkom iný pohľad na Trnavu zo sedla retro bicykla.
Cykloprehliadky s architektom 2019

Chcete v lete zažiť niečo nové? Túžite po netradičnom zážitku? Tak sa spolu s nami vyberte spoznávať Trnavu s architektom na bicykli! Unikátne cykloprehliadky vám počas troch augustových a jedného septembrového termínu ukážu zakaždým inú tvár Trnavy.

Projekt Trnava očami architekta, ktorého cieľom je priblížiť turistom, ale aj obyvateľom Trnavy často zatracované industriálne stavby a iné architektonické pamiatky, na aké sú bežne zvyknutí, štartuje aj toto leto. Všetkých záujemcov čaká niekoľko noviniek.

Kým pre siluetu historického centra Trnavy sú typické kostolné veže, 20. storočie začalo prinášať nové dominanty, ktoré sú sústredené severozápadne od centra. Obrovské silá a mlyny sú významné nielen ako technické pamiatky, ale aj ako skvosty modernej architektúry. V jednom type budov sa spája mlynárstvo ako tradičný spôsob obživy s odvážnymi a pokrokovými myšlienkami moderny.

Každá z tohtoročných prehliadok má svoj vlastný názov, ktorý zhrňuje, akým smerom sa spoločne s architektom Miroslavom Beňákom vydáte. Či už sa 3. augusta rozhodnete pre okruh nazvaný „Mesto na prahu moderny“ alebo 14. septembra pre náročnejšiu trať s titulom „Po cestách trnavského industriálu“, určite nebudete ľutovať. Architektúra z obdobia rozvoja mesta za štvorcové hradby čoraz viac fascinuje nielen odborníkov, ale aj bežných ľudí. Záujemci sa dozvedia niečo nielen o samotných výrobných objektoch a ich architektúre, ale aj o obydliach, ktoré boli postavené v súvislosti s nimi. Prechádzať sa bude trasami úzkokoľajok, ktoré napájali tieto výrobne z okrajových častí mesta. Uvidíte tiež najvýznamnejšie industriálne stavby, ktoré naštartovali rast mesta, ako aj zaujímavé urbanistické riešenia, sídliská či rozporuplno vnímané zásahy socialistických architektov v centre mesta.

Dňa 31. augusta budete môcť absolvovať cykloprehliadku s názvom „Ako melie moderna“  a novinkou tohtoročných trás je “Proti prúdu trnavských vôd”. Veď kam by ste predsa išli počas horúceho letného mesiaca, ak nie k vode? 17. augusta vás architekt povedie aj popri toku Trnávky, kde sa dozviete niečo o úpravách jej koryta, okolo mostov cez ňu, taktiež uvidíte miesta, kde sa chodili Trnavčania kedysi kúpať, až k urbanistickým a architektonickým dielam, ktoré vznikali vďaka vode a na vode. Nebude chýbať ani slávny Bellušov vodojem.

Termíny cykloprehliadok:

  • 3. 8. 2019 | Mesto na prahu moderny
  • 17. 8. 2019 | Proti prúdu trnav. vôd
  • 31. 8. 2019 | Ako melie moderna
  • 14. 9. 2019 | Po cestách trnav. industriálu
Cena : 
  • s vlastným bicyklom / 3 €
  • s požičaným bicyklom / 5 €

Meeting point: Stretnutie s architektom bude vždy pri Mestskej veži o 16.00 h, odkiaľ sa vyberiete na danú trasu.

Lístky je potrebné si vopred rezervovať! 
Môžete tak urobiť on-line, priamo v Turistickom informačnom centre na Trojičnom námestí alebo e-mailom info@trnavatourism.sk.

Cykloprehliadku s požičaným bicyklom si je možné rezervovať iba ONLINE.
V prípade, že vám túto možnosť rezervačný systém neukáže, znamená to, že bola vyčerpaná kapacita požičaných bicyklov, tým pádom sú voľné už len lístky s vlastným bicyklom.

Podobné podujatia
Aha ! Krásna matematika
PO
Aha ! Krásna matematika

Príďte sa sami presvedčiť na našu výstavu Aha! Krásna matematika...

RITA v Divadle v Podpalubí
BA
RITA v Divadle v Podpalubí

Skvelé komediálne a improvizátorske trio.

Kurzy a krúžky v Kids activity club
BA
Kurzy a krúžky v Kids activity club

Detské voľnočasové centrum Kids activity club v Ružinove Vám predstavuje...

Október v KZP pre deti
BA
Október v KZP pre deti

Októbrový výber pre deti z celého programu Kultúrneho zariadenia Petržalka.

Bratislava Tango Festival
BA
Bratislava Tango Festival

Bratislavský tango festival je medzinárodné tanečné podujatie argentínskeho tanga uskutočňujúce...

Komentáre