25. máj 2018 / Meniny má Urban
Skupina rodinných portálov:

Cirkus Aleš

Aj tento rok je jeden z najlepších a najväčších cirkusov z Českej republiky k videniu na Slovensku - tentokrát v Trnave. Reč je samozrejme o Národnom cirkuse Aleš Barlay.
Cirkus Aleš

Trnava pri Tescu - marec 2013

 

Program:

Cirkus Aleš každoročne ponúka náročný prepracovaný a pestrý program, ktorý zaujme aj náročného diváka! Program je každú sezónu prepracovaný tak, aby ponúkol domácu i svetovú špičku drezérov, artistov, akrobatov, klaunov, ... V minulosti ste pod našim šapitom okrem iného mohli vidieť aj laureátov cirkusového festivalu v Monte Carle - špičkových skákačov, žonglérov, vzdušných akrobatov, akrobatov na rebríkoch a pohyblivých valčekoch. Rovnako nechýbali bengálske tigre, alebo trojtonový hroch Davídek...

Ponúkame okrem iného unikátnu drezúru levov a tigrov, akrobatov na perzských tyčiach, vzdušných akrobatov, žonglérov, tempo skákačov, akrobatky na šáloch...

Počas prestávky je možné občerstviť sa v cirkusovom bufete, zakúpiť si cirkusové suveníry povoziť najmenšie deti na poníkoch, alebo sa vyfotografovať s hadom alebo na saharskej ťave.

 

Začiatok predstavenia:

sobota 16.3.2013       15:00

nedeľa 17.3.2013       14:00 a 17:00

pondelok - piatok 18.3.2013 - 22.3.2013     17:00

sobota 23.3.2013       14:00 a 17:00

nedeľa 24.3.2013       11:00

 

Stan je vyhrievaný!

 

Pokladňa je otvorená 2 hodiny pred predstavením

Cenník

 

Lóža - dospelí 12 Eur

Lóža - deti od 3-15 rokov 10 Eur

 

Lavičky - dospelí 10 Eur

Lavičky - Deti od 3-15 rokov 8 Eur

 

ZOO - od 3 rokov platí každý 1 Eur/osoba

 

http://velerocms.com/domains/kamsdetmi/data/fotogalerie/84088797/sapito2.jpg

Naše Zoo

 

Chcete sa zoznámiť so svetom exotických zvierat? Chcete si dosýta vychutnať pohľad na zvieratá ku ktorým sa iba málokedy dostanete tak blízko?

Vstúpte do bohatého zverinca cirkusu Aleš!

V každom meste, do ktorého cirkus Aleš zavíta, ponúka celodenne otvorený zverinec s 90 exemplármi exotických zvierat.

V zvěřinci nájdete: africké púštne levy, majestátne tigre, pumy, saharské ťavy, lamy z ďalekých Ánd, hady-škrtiče z Brazílie a Indie, pštrosy dvojprsté, dikobrazy, opičky, kozičky, poníky...

Návšteva zverinca cirkusu Aleš je vítaným potešením pre deti, milým rozptýlením pre dospelých, vynikajúcou pomôckou pre školy.

Pozor! Možnosť odfotografovať sa na ťavách alebo s hadmi škrtičmi.

Pre deti je otvorený hipodrom – vozenie na poníkoch.

História

 

Cirkus ALEŠ založil okolo roku 1880 brat známeho českého maliara Mikoláša Aleša – Jan Aleš. So svojím putovným varieté jazdil predovšetkým v Bavorsku, kam siahajú korene cirkusovej rodiny Alešovcov.
Za vyše 120 rokov vybudovali Alešovci moderný cirkusový podnik, ktorý nezabúda na tie najlepšie české cirkusové tradície. Cirkus hosťoval niekoľko rokov v zahraničí v rôznych Európskych štátoch, v posledných rokoch pôsobí prevažne na území SR a stal sa jedným z najnavštevovanejších a najobľúbenejších cirkusov.
Okrem prepracovaného dvojhodinového programu je prednosťou cirkusu aj rozsiahly, rozmanitý zverinec. Dnes vedie cirkus ALEŠ piata generácia Alešovcov, ktorej zdatne sekunduje šieste pokolenie. Majiteľom cirkusu je pán Antonín Aleš s manželkou Hanou rodenou Faltýnkovou, ktorá tiež pochádza zo známej artistickej rodiny.
Siedmou generáciou je Antonín Aleš ml. a Hanka Alešová ml. s manželom Lukášom Lánikom. Antonín Aleš ml. sa venuje drezúre exotických zvierat, artistike, ale účinkuje aj ako klaun. Hanka Alešová-Lániková je vzdušná akobatka a drezérka koní, poníkov a psíkov. Lukáš Lánik pochádza zo známeho cirkusového rodu, od malička je všestranný akrobat známy najmä ako akrobat na perských tyčiach, skákač a žonglér.
Ôsmou generáciu zastupuje syn Hanky a Lukáša – Vojtech Lánik, ktorý sa svojmu remeslu začne čoskoro priúčať.
Cirkus Aleš bol už za éry socializmu jedným z mála cirkusov v bývalom Českoslovenku, ktoré fungovali ako súkromné podniky. Predtým fungoval pod menom „Cirkus Barlay“.

 

 

Zdroj: http://www.cirkus-ales.sk Leták

Zdroj:
Galéria
Komentáre