20. november 2019 / Meniny má Félix

Chovateľský deň v skanzene

Pozývame vás stráviť výnimočný deň v skanzene Vychylovka.
Chovateľský deň v skanzene

14. júla 2019, skanzen Vychylovka, Nová Bystrica   Pozývame vás stráviť výnimočný deň v skanzene Vychylovka. Chovateľský deň v skanzene je národná prezentačná výstava slovenských druhov hospodárskych zvierat. Jediná svojho druhu na Slovensku.

V poradí štvrtý ročník nesie podtitul Deň slovenských plemien. Návštevníci môžu vidieť naše národné plemená hospodárskych zvierat a psov, folklórne vystúpenia a ukážky remeselnej a ľudovo-umeleckej tvorby. Cieľom podujatia je propagovať slovenské plemená zvierat, ktorých je pomerne málo. Prezentáciou našich národných plemien v prostredí pôvodnej dediny je ešte viac zvýraznený ich význam ako geneticky, kultúrne a historicky významného dedičstva. Podujatie je určené pre širokú verejnosť, chovateľov, gazdov a milovníkov zvierat. Ideálne pre rodiny s deťmi.

Na výstave uvidíte slovenské plemená koní, hovädzieho dobytka, oviec, kôz, husí, sliepok, králikov, holubov, včely a psov.

Podujatie organizujeme v spolupráci so Zväzom chovateľov oviec a kôz na Slovensku a Kysuckým múzeom v Čadci.

Tento rok sa bude počas Chovateľského dňa konať aj celoštátne kolo Vedomostnej súťaže mladých chovateľov, organizovanej Slovenským zväzom chovateľov.

Podobné podujatia
Tatranský ľadový dóm 2019
PO
Tatranský ľadový dóm 2019

Prežite krásny zimný čas v Tatrách a odneste si nezabudnuteľný...

Komentáre