2. jún 2020 / Meniny má Xénia, Oxana

Bratislava Tango Festival

Bratislavský tango festival je medzinárodné tanečné podujatie argentínskeho tanga uskutočňujúce sa už po tretí raz v Bratislave.
Bratislava Tango Festival

Je to jediné podujatie svojho  druhu na Slovensku, ktoré organizuje zo slovenskej strany občianske združenie Tango Vida, ktoré má aj svoje tanečné štúdio a zo školy ktorého vychádzajú tanečníci nie len zo Slovenska, ale aj rôzni zahraniční záujemcovia žijúci na Slovensku.

Tango Vida má kozmopolitný charakter a jeho filozofia je nielen učiť a prezentovať argentínske tango, ale aj združovať ľudí z rôznych kútov Slovenska aj iných krajín v priateľskej atmosfére a formovať tak akúsi „tango rodinu“ otvorenú pre všetkých a pre každého. Odrazom toho je aj organizovanie medzinárodných festivalov v našom meste, ako aj Bratislavský tango maratón, milongy, semináre, otvorené hodiny, alebo open air milongy a voľné hodiny na Komenského námestí, ktoré sa tešia veľkej popularite tanečníkov aj ostatnej verejnosti. 

Organizátormi týchto podujatí sú manželia Lucia (Slovensko) a Deniz (Turecko) Hazirovci , spoluorganizátormi Sonja Zivanovič a Darko Dozič (Srbsko).  

Tretí ročník Bratislavského Tango Festivalu (BTF) sa koná v dňoch 10. – 13.10. 2019. Organizátormi festivalu je Tango Vida, ktoré je zároveň organizátorom Bratislavského tango maratónu (v júni bol jeho piaty ročník) a Tango Natural (Srbsko, Belehrad), ktoré je organizátorom rôznych národných a medzinárodných festivalov a maratónov argentínskeho tanga.  BTF , ktorý predpokladá workshopy, denné a večerné milongy (tanečné večery), pre a after parties, aj otvorenú hodinu zdarma, sa bude konať na niekoľkých miestach. Centrom diania je Moyzesova sieň (workshopy, milongy), Galéria Umelka (semináre a denné milongy), Kafé Scherz (pre a after party), Tango Vida (Konventná 9, zdarma hodina pre záujemcov z radov verejnosti).

Workshopy a tanečné prezentácie budú viesť štyri páry profesionálnych tanečníkov argentínskeho tanga z Argentíny – Bruno & Rocio, Jonathan & Clarisa, Carlitos & Noelia, Boris & Maria Inez.  Okrem tanečníkov a lektorov bude festival hostiť  desať zahraničných a domácich Dj-ov - Konrad (Poliak žijúci v Paríži), Dark-Oh  (Srbsko), Ramo a Gogo (Turecko), Francesco (Talian žijúci v Berlíne), Asya (Ruska žijúca v Paríži), Sonja (Srbsko), Mylosh , Šerša a  Zuzana (Slovensko). 

BTF sa zúčastní 450 tanečníkov (400 zo zahraničia, 50 zo Slovenska) zo 42 krajín z Európy (najviac sú zastúpené Poľsko, Rakúsko, Taliansko, Česká republika, Slovensko), ale aj z Argentíny, Austrálie, Japonska, Južnej Kórei, Taiwanu a ďalších. 

Predpoklad účasti je registrácia na BTF a voľba jednotlivých workshopov a milong -  400 tanečníkov bude tancovať od štvrtka do pondelka každú noc, 200 tanečníkov sa zúčastní denných milong od piatku do soboty,  300 účastníkov si zatancuje v sobotu na dennej milonge, 150 prejavilo záujem o tanec na after parties  v skorých ranných hodinách (04.00 – 07:00) v piatok a sobotu po veľkých milongách. 

Na workshopoch sa odučí 22 hodín v celkovom počte účastníkov 450. Uskutoční sa, (ako aj v predchádzajúcich ročníkoch), voľná hodina zdarma pre záujemcov, ktorí netancujú tango , to znamená pre úplných začiatočníkov v štúdiu  Tango Vida na Konventnej ulici 9 v sobotu o 14.30. Hodiny sa môže zúčastniť ktokoľvek  (nie je podmienkou mať partnera, potrebné je priniesť si čisté topánky, nakoľko sa tancuje na tanečnej ploche). 

Oficiálnou fotografkou BTF je poľská umelkyňa žijúca v Amsterdame Marta Kossakowska, ktorej výstavu fotografií pod názvom „Zavreté oči – ponor do tanga“ odprezentovalo Tango Vida v kurátorskej koncepcii kunsthistoričky Barbary Brathovej v Klube Umelka vo februári 2019 (výstava bola následne reinštalovaná do Kafé Scherz, kde sa tradične konajú milongy a do poľskej Varšavy – rodiska autorky). Podobné podujatia
Vychodoslovenské múzeum Košice znovuotvorené
KE
Vychodoslovenské múzeum Košice znovuotvorené

Od 2. júna bude Východoslovenské múzeum v Košiciach opäť OTVORENÉ...

27. balónová fiesta Košice 2020
KE
27. balónová fiesta Košice 2020

Štyri dni košického fiestového mestečka plného teplovzdušných balónov a zábavy...

Grill & Beer Festival Bratislava 2020
BA
Grill & Beer Festival Bratislava 2020

Príď si oddýchnuť, zabaviť sa, dobre sa napapať a zapiť...

Víkend s Osobnými Mandalkami pri Banskej Štiavnici
BB
Víkend s Osobnými Mandalkami pri Banskej Štiavnici

Poznáte také miesto, kde akoby zastal čas a krása ticha...

Letný Tanečný tabor /denný/
TT
Letný Tanečný tabor /denný/

Denný TANEČNÝ tábor pre deti vo veku 5-12 rokov. Naučia...

Komentáre