22. september 2018 / Meniny má Móric

BRAK 2018

Piaty ročník Bratislavského knižného festivalu opäť v Pisztoryho paláci!
BRAK 2018

Bratislavský knižný festival BRaK prináša od 17. do 20. mája  množstvo zahraničných aj domácich autorov, ilustrátorov, malých vydavateľov a výnimočných kníh. V priestoroch Pisztoryho paláca zároveň bude prebiehať viacero tvorivých dielní a aktivít pre deti. Vstup na festival je symbolicky spoplatnený sumou 2 eurá, deti do 12 rokov majú vstup zdarma.

Kompletný program nájdete TU.

PROGRAM PRE DETI

Sobota 19.5.

  • 10.00 Bublina naživo: Edu drama – Bookobrazy: Interaktívne čítanie a hry s časopisom Bublina.
  • 11.00 Bublina naživo: hudobno - textársky workshop s Vecom, Tomášom Hudákom a Katkou Málikovou: Aj vy si s každou novou Bublinou najskôr vypočujete a zaspievate pesničku, ktorá vznikla špeciálne pre tento časopis? A premýšľali ste niekedy o tom, že by ste si nejakú vytvorili aj sami? Pri jej písaní vám na BRaK-u pomôžu známy raper Vec so stand-up komikom Tomášom Hudákom a pri jej zhudobnení zase skvelá speváčka Katka Máliková.

Nedeľa 20.5.:

  • 10.00 Tereza Říčanová: Čierna pani: Horor pre deti o živote záhadnej panej s čiernou tvárou, lakovaným kočiarom a dvomi psami s kovanými obojkami. Čiernobiely príbeh, ktorý čerpá z autorkinej knižnej predlohy 12 malých hororov (vyd. Baobab) pobaví deti aj dospelých, pretože koniec dobrý, všetko dobré... Alebo nie?
  • 11.00 Tereza Říčanová: Obrazy sveta: Vyrob si svoj vlastný svet z obrazových máp Terezy Říčanovej! Strihaj, lep a debatuj s ilustrátorkou nad vytvorenými dielami a hlavne si nenechaj ujsť jedinečnú príležitosť rozstrihať cudziu knižku!
  • 12.00 Jiří Dvořák: Rastlinopis: Prečo na akácii žijú mravce, prečo žihľava pŕhli, prečo z cibule štípu oči? Musia mať rastliny korene v zemi? Aká bola prvá rastlina na svete, kto vypestoval mandarínku bez kôstok a je pravda, že najdrahšiu kávu na svete kakajú cibetky? Spýtajte sa autora Rastlinopisu (vyd. Artforum) – krásnej ilustrovanej knižky o flóre okolo nás.
Podobné podujatia
Prespávačka v KidsHouse
BA
Prespávačka v KidsHouse

Ak máš 6+ a hladáš dobrodružstvo a kopec zábavy v...

Výstava sôch čínskej terakotovej armády
BA
Výstava sôch čínskej terakotovej armády

Výstava jednej z najväčších čínskych pamiatok prvýkrát na Slovensku.

Biela noc v Eurovea
BA
Biela noc v Eurovea

Bratislavská Biela noc ponúka návštevníkom netradičnú umeleckú prechádzku nočným mestom...

SEPTEMBER a OKTÓBER v Divadle v podbalubí
BA
SEPTEMBER a OKTÓBER v Divadle v podbalubí

Pozrite si, aké divadelné predstavenia Vás čakajú počas septembra a...

Predstavenie: ZOZNAMKA alebo Prečo ešte nemám svojho Milana?
BA
Predstavenie: ZOZNAMKA alebo Prečo ešte nemám svojho Milana?

Zážitková divadelná show pre všetkých, ktorí hľadajú lásku a zábavu...

Komentáre