22. júl 2018 / Meniny má Magdaléna

BRAK 2018

Piaty ročník Bratislavského knižného festivalu opäť v Pisztoryho paláci!
BRAK 2018

Bratislavský knižný festival BRaK prináša od 17. do 20. mája  množstvo zahraničných aj domácich autorov, ilustrátorov, malých vydavateľov a výnimočných kníh. V priestoroch Pisztoryho paláca zároveň bude prebiehať viacero tvorivých dielní a aktivít pre deti. Vstup na festival je symbolicky spoplatnený sumou 2 eurá, deti do 12 rokov majú vstup zdarma.

Kompletný program nájdete TU.

PROGRAM PRE DETI

Sobota 19.5.

  • 10.00 Bublina naživo: Edu drama – Bookobrazy: Interaktívne čítanie a hry s časopisom Bublina.
  • 11.00 Bublina naživo: hudobno - textársky workshop s Vecom, Tomášom Hudákom a Katkou Málikovou: Aj vy si s každou novou Bublinou najskôr vypočujete a zaspievate pesničku, ktorá vznikla špeciálne pre tento časopis? A premýšľali ste niekedy o tom, že by ste si nejakú vytvorili aj sami? Pri jej písaní vám na BRaK-u pomôžu známy raper Vec so stand-up komikom Tomášom Hudákom a pri jej zhudobnení zase skvelá speváčka Katka Máliková.

Nedeľa 20.5.:

  • 10.00 Tereza Říčanová: Čierna pani: Horor pre deti o živote záhadnej panej s čiernou tvárou, lakovaným kočiarom a dvomi psami s kovanými obojkami. Čiernobiely príbeh, ktorý čerpá z autorkinej knižnej predlohy 12 malých hororov (vyd. Baobab) pobaví deti aj dospelých, pretože koniec dobrý, všetko dobré... Alebo nie?
  • 11.00 Tereza Říčanová: Obrazy sveta: Vyrob si svoj vlastný svet z obrazových máp Terezy Říčanovej! Strihaj, lep a debatuj s ilustrátorkou nad vytvorenými dielami a hlavne si nenechaj ujsť jedinečnú príležitosť rozstrihať cudziu knižku!
  • 12.00 Jiří Dvořák: Rastlinopis: Prečo na akácii žijú mravce, prečo žihľava pŕhli, prečo z cibule štípu oči? Musia mať rastliny korene v zemi? Aká bola prvá rastlina na svete, kto vypestoval mandarínku bez kôstok a je pravda, že najdrahšiu kávu na svete kakajú cibetky? Spýtajte sa autora Rastlinopisu (vyd. Artforum) – krásnej ilustrovanej knižky o flóre okolo nás.
Podobné podujatia
Umelecký tábor pre deti vo Východoslovenskej galérii
KE
Umelecký tábor pre deti vo Východoslovenskej galérii

Už piaty rok vám Východoslovenská galéria ponúka kvalitný program v...

VSG MINI / najmenším v galérii
KE
VSG MINI / najmenším v galérii

Východoslovenská galéria otvára druhý ročník úspešného projektu pre rodičov na...

Rio Fun Park tábor v Leviciach
NR
Rio Fun Park tábor v Leviciach

Zabav sa, spoznaj kamarátov, preži skvelé chvíle!

Denný triatlonový tábor
BA
Denný triatlonový tábor

Radi by sme pozvali Vaše deti na denné tábory, ktoré...

Denný tábor: UTÁBORME SA NA ZÁMKU
BB
Denný tábor: UTÁBORME SA NA ZÁMKU

SNG organizuje pre deti od 7 do 12 rokov na...

Komentáre