18. február 2019 / Meniny má Jaromír

38. Žitnoostrovský jarmok

Tento rok opäť obľúbené podujatie! Veľkolepá udalosť regiónu sa koná už po tridsiaty ôsmy krát od 20. do 23. septembra.
38. Žitnoostrovský jarmok

Ešte tento rok má byť dokončená nová pýcha Dunajskej Stredy, futbalový štadión MOL Aréna. Stavebné práce sú už vo finiši, a preto vedľa staveniska,  v mestskom parku oddychu usporiadajú tento rok tradičný Žitnoostrovský jarmok za trocha macošských podmienok.  Veľkolepá udalosť regiónu sa koná už po tridsiaty ôsmy krát od  20. do 23. septembra,organizátorom je aj teraz Mestská samospráva  Dunajskej Stredy. Ako potvrdil riaditeľ jarmoku a vedúci finančného odboru na radnici  Zoltán Pápay  jeho bezproblémový priebeh sú pripravení zabezpečiť  provizórnym riešením.

Parkovisko pri futbalovom štadióne dokončia až v budúcom roku, ale tento rok  táto plocha bude tiež využívaná na účely jarmoku. Cez leto tu budú skladovať stavebné materiály, ale do začiatku jarmoku sa priestor vyprázdni a budú vykonané aj potrebné terénne úpravy. Vydláždená plocha pri Aréne bude tiež súčasťou jarmoku.

Pestré sprievodné programy a hviezdni hostia

Ani tento rok nechýbajú obľúbené večerné megakoncerty, ktoré sú naďalej bezplatné. Zárukou budú hviezdy kultúrneho neba, medzi nimi vo štvrtok kapela Hooligans a spevák Charlie, v piatok formácia Wellhello, v sobotu Veronika Strapková a Magna Cum Laude. Okrem nich sa predstavia obecenstvu aj zvučné mená regiónu, sólisti a folklórne skupiny, ale aj amatérske formácie rockovej a populárnej hudby, takisto žiaci mestských základných škôl. Z družobných miest Dunajskej Stredy očakávajú aj príchod delegácií. Po úspešnej premiére sa tento rok opäť predstaví na jarmoku Priemyselná komora z Peštianskej župy. Hostia a malovýrobcovia z Peštianskej župy predstavia svoje   produkty návštevníkom jarmoku vo svojich stanoch, ktoré boli aj v minulom roku veľmi vyhľadávané a populárne. Detí zrejme potešia domáce zvieratá, ktoré môžu aj pohľadkať.Zdroj: dunstreda.sk
Podobné podujatia
RITA v Divadle v Podpalubí
BA
RITA v Divadle v Podpalubí

Skvelé komediálne a improvizátorske trio.

Denný jarný tábor: LEGO® kocky pána Králička
BA
Denný jarný tábor: LEGO® kocky pána Králička

Tábor s kockami LEGO®? Áno! Pripravili sme pre deti zábavné...

CIRQUE DU SOLEIL - TORUK AVATAR - 28.02. - 03.03.2019
BA
CIRQUE DU SOLEIL - TORUK AVATAR - 28.02. - 03.03.2019

Svetoznáme zoskupenie Cirque du Soleil po obrovskom úspechu u slovenského...

Gajdošské fašiangy 2019
BB
Gajdošské fašiangy 2019

Pozývame Vás na medzinárodné stretnutie gajdošov a gajdošských hudieb.

Jarná barefoot burza v Nožičkove
KE
Jarná barefoot burza v Nožičkove

Nožičkovo pozýva všetkých priaznivcov zdravej chôdze a barefoot na JARNÚ,...

Komentáre