19. marec 2019 / Meniny má Jozef

Mláďatá - Kysucké múzeum v Čadci

Aký je rodinný život bezstavovcov a stavovcov?
Mláďatá - Kysucké múzeum v Čadci

Výstava mapujúca starostlivosť o mláďatá je sprístupnená v priestoroch Kysuckého múzea v Čadci od 7. septembra do 12. novembra 2018.

Na príkladoch vám predstavíme rôzne typy stratégií, ktoré sú využívané pri starostlivosti o potomstvo. Dozviete sa, ktoré druhy sa o svoje mláďatá nestarajú, u koho by sme starostlivosť možno ani nečakali, kto sú adoptívni rodičia, aké živočíchy vkladajú do starostlivosti o potomstvo veľké množstvo energie, a kedy sú do starostlivosti o mláďatá zapojení nielen rodičia, ale aj ostatní členovia rodiny.

Niektoré živočíchy na ceste k dospelosti podstúpia veľké zmeny vo svojej morfológii, nárokoch na potravu a nárokoch na prostredie. Zoznámite sa aj s mláďatami, ktoré sa na svojich rodičov vôbec nepodobajú a zistíte, aký je ich vývin od vajíčka po dospelého jedinca.
Súčasťou uvedenej výstavy je premietanie filmov zo života mláďat vo voľnej prírode Slovenska a zapojiť sa tiež môžete do detskej výtvarnej súťaže “Nakresli si mláďatko”.

Výstavu pripravilo Kysucké múzeum v Čadci, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, v spolupráci so Slovenským múzeom ochrany prírody a jaskyniarstva v Liptovskom Mikuláši. Zbierkové predmety k výstave zapožičalo tiež Považské múzeum v Žiline, Správa Chránenej krajinnej oblasti Kysuce a súkromní zberatelia z Kysúc.

OTVÁRACIE HODINY

pondelok - piatok: 8.00 - 16.00 hod.
sobota: zatvorené
nedeľa: 10.00 - 16.00 hod.

Posledný vstup na prehliadku o 15.30 hod.

Podobné podujatia
Veľká noc v Hoteli SLOVAN*** Tatranská Lomnica
PO
Veľká noc v Hoteli SLOVAN*** Tatranská Lomnica

Veľká Noc po slovensky! Užite si ju s rodinou v...

Veľkonočný pobyt plný tradícií v Salamandra Resort a Hotel
BB
Veľkonočný pobyt plný tradícií v Salamandra Resort a Hotel

Navštívte Hotel Salamandra v Štiavnických vrchoch a zažite neopakovateľnú atmosféru...

Kvetena 2019
BB
Kvetena 2019

Výstava Kvetena a včely od 30.4. do 3.5.2019

ZA 7 HORAMi
ZA
ZA 7 HORAMi

Liptov bude aj v lete 2019 patriť deťom a rozprávkam....

Komentáre