18. júl 2019 / Meniny má Kamila

Knižný veľtrh Bibliotéka 2018

Knižný veľtrh Bibliotéka 2018
Knižný veľtrh Bibliotéka 2018

Už zajtra sa nám otvoria brány Bibliotéky a razom zmenia bratislavské výstavisko na jednu veľkú čitáreň. Počas štyroch dní sa môžu návštevníci začítať do tisícok knižných titulov všetkých žánrov, objaviť novinky, bestsellery i pripravované knižné tituly, stretnúť známych autorov na krstoch kníh, autogramiádach a besedách, ako aj zabaviť sa na jednom z literárnych pódií. Podujatie sa tradične uskutoční súbežne s 23. výstavou vzdelávania a didaktickej techniky PEDAGOGIKA, približujúcou nielen klasické učebné pomôcky, ale aj pútavé formy vzdelávania – hračky, hlavolamy, hovoriace knihy a zábavné programy pre deti. Na ploche 10 000 m2 sa celkovo predstaví 200 vystavovateľov z Česka, Maďarska, Poľska, Rumunska, Ruska a Slovenska.
Veľtrh tento rok sprevádza aj niekoľko podujatí v rámci Týždňa vedy a techniky – celoštátne finále súťaže vedecko-technických bádateľských projektov Festival vedy a techniky AMAVET a interaktívna výstava - Veda netradične.

Na veľtrhu nebudú chýbať novinky aktuálnej knižnej sezóny, výber toho najlepšieho čo nám súčasná literatúra ponúka. Bibliotéka sa zamerala na vytvorenie programu pre celé rodiny a na svoje si prídu aj najmenšie deťúrence. Na detskom pódiu budú na deti čakať animátori, s ktorými si budú môcť kresliť, spievať, tancovať a dostanú možnosť stretnúť sa s autormi detských kníh, ktorí ich budú na veľtrhu čítať.

Súčasťou programu a zároveň veľkým zážitkom bude autogramiáda hercov z obľúbeného slovenského seriálu Oteckovia, ktorí na tomto veľtrhu predstavia svoju novú knihu a na mieste budú rozdávať venovania svojim fanúšikom.

Budeme sa tešiť na stretnutie s Vami už od tohto štvrtku na knižnom veľtrhu Bibliotéka!

Zdroj: facebook.com
Komentáre