12. apríl 2021 / Meniny má Estera

Jana Nováčková: Rešpektovať a byť rešpektovaný | Webinár

Ako sa zbaviť zlozvykov vo výchove a urobiť z dieťaťa rovnocenného partnera? Zistite v online prednáške známej detskej psychologičky a expertky v oblasti vzdelávania, Jany Nováčkovej, ako do výchovy okrem lásky zahrnúť aj rešpekt.
Jana Nováčková: Rešpektovať a byť rešpektovaný | Webinár

Rešpekt voči ostatným, ale aj rešpekt voči sebe samému, neznamená nedostatok hraníc, ale naopak spôsob, ako pomôcť dieťaťu vybudovať si trvalé hodnoty, nezávislé od prítomnosti rodiča, vyhrážok či pochvaly. Spoločne sa pozrieme na formy komunikácie, vzdelávania a disciplíny, založené na empatii a zohľadnení individuálnych potrieb a názorov dieťaťa. Koniec koncov opakom poslušnosti nie je vzdorovitosť, ale zodpovednosť!

PhDr. Jana Nováčková, CSc.
je významná česká psychologička, špecializujúca sa na výchovu. Prax získala počas práce v poradenstve, pôsobila taktiež v psychologickom výskume. Od roku 1990 sa aktívne venuje lektorskej činnosti. Je spoluautorkou kultovej knihy a kurzov Respektovat a být respektován, ktorej sa v Česku a na Slovensku predalo vyše 100 tisíc kusov a taktiež publikácie Mýty ve vzdělávání. Podielala sa na medzinárodnom projekte Zdravá škola. Absolvovala päťtýždennú stáž v USA zameranú na metódy ďalšieho vzdelávania učiteľov. Publikovala množstvo článkov v odbornej i populárnej tlači a vystupuje na konferenciách, kde verejnosti približuje svoje myšlienky týkajúce sa kritických zmien v súčasných formách vzdelávania a možností transformovať tradičné spôsoby výuky. Bola uvedená do Auly slávy organizácie EDUin za inovácie vo vzdelávaní.

AKO WEBINÁR FUNGUJE?
— Prihlasovanie ľavou zadnou: Na webinár sa môžete pripojiť cez svoj telefón alebo notebook, nepotrebujete k tomu žiadne ďalšie technické vybavenie.
— Pred konaním webinára vám v deň jeho konania pošleme na e-mail odkaz, cez ktorý sa na webinár poľahky pripojíte. Ak si lístok zakúpite v deň konania webinára, odkaz vám zašleme pol hodinu pred jeho začiatkom.
— Zážitok pre aktívnych aj pasívnych poslucháčov: Do webinára sa môžete aktívne zapojiť a klásť otázky, ale zároveň je určený aj pre tých účastníkov, ktorí chcú radšej len počúvať.

VÝHODY WEBINÁRA:
— Zúčastniť sa ho môžete z pohodlia vášho domova alebo kancelárie.
— V najbližších dňoch po uskutočnení webinára dostanete záznam, ktorý vám bude k dispozícii po dobu 30 dní.
— Efektívnejšie využitie vášho času bez potreby cestovania.
— Možnosti klásť otázky a komunikovať s lektorom webinára.
— Na jeden vstup sa môže zúčastniť celá rodina.

Odpovede na často kladené otázky nájdete tu: bit.ly/OtazkyOdpovedeSK
—————————————————
Kedy: 15. 2. (pondelok)
Štart: 18:00 hod.
Kde: bit.ly/Respekt1502

Komentáre