25. október 2021 / Meniny má Aurel

Deň detí v SĽUK-u

Poslednú májovú sobotu v SĽUK-u oslavujeme sviatok všetkých detí.
Deň detí v SĽUK-u

Program bude tak ako každý rok inšpirovaný tradičnou ľudovou kultúrou, medzi bohatými aktivitami si tak na svoje prídu nielen naši najmenší ale aj dospelí návštevníci. Začiatok podujatia je o 13:00 hod.

Deti ale i dospelí si počas sobotňajšieho poobedia v SĽUK-u budú môcť vytvoriť dekoratívne alebo úžitkové predmety v Škole remesiel UĽUV. So Školou vajnorských tradícií návštevníci budú mať možnosť vyskúšať techniky maľovania kraslíc. Kino SĽUK pripravilo filmový kútik vo foyeri, kde sa budú premietať klasické animované rozprávky.

Z celodenných aktivít už tradične nebude chýbať pikniková zóna ktorá bude slúžiť na oddych a relax, zapletanie vrkočov či maľovanie hennou. V Školičke tanca sa deti naučia ľudové tance a v speváckej súťaži zaspievajú svoje obľúbené pesničky.

Program Dňa detí v SĽUK-u spestrí vystúpenie Detského folklórneho súboru Prvosienka z Bratislavy, ktorý prezentuje hudobnú, tanečnú i krojovú pestrosť rôznych regiónov Slovenska, predstavenie komorného pouličného bábkového divadla Teatro Pimprle z Českej republiky, britské tradičné bábkové divadlo Mr. Punch, s ktorým sa predstaví Clive Chandler z Anglicka, či tanečná veselohra pre deti z dielne SĽUK-u Gašparko.

Okrem bohatého programu sa návštevníci môžu tešiť aj na ľudovú kuchyňu, v ktorej nebudú chýbať párance z Pukanca a višňové halušky z Piešťan.

Deň detí v SĽUK-u organizuje Slovenský ľudový umelecký kolektív v spolupráci s Ústredím ľudovej umeleckej výroby. Podujatie sa bude konať aj v prípade nepriaznivého počasia, v interiéri SĽUK-u.

Vstupné:

  • Škola remesiel ÚĽUV: 2€
  • Škola vajnorských tradícií: 2€
  • Gašparko (tanečná veselohra pre deti): 4€
  • Na ostatné akcie je vstup voľný.

Zdroj: sluk.sk
Podobné podujatia
Halloweensky dobrodružný kreatívny online workshop
SR
Halloweensky dobrodružný kreatívny online workshop

Bezplatný online workshop plný vzrušujúcich hier sprevádzaný vyrábaním halloweenskych masiek

DeťoFest - Najmilší festival
KE
DeťoFest - Najmilší festival

Podujatie plné hudby, hier, zábavy a skvelých zážitkov pre všetky...

Komentáre