2. jún 2020 / Meniny má Xénia, Oxana

XXVII. Ľubovniansky jarmok

Pozývame všetkých Staroľubovňanov a ich hostí na 27. Ľubovniansky jarmok!
XXVII. Ľubovniansky jarmok

Pozývame všetkých Staroľubovňanov a ich hostí na 27. Ľubovniansky jarmok!
Štvrtkový program (27.9.) odštartuje už tradičným banánovým behom, nasledovať bude predstavenie divadla Portál s rozprávkou Zbojnícka kráľovná, naši najmenší z MŠ na Tatranskej ulici a chýbať nebudú ani Ľubovnianske strašidlá. Piatkový program (28.9.) začne o 13:00 hod. programom ZUŠ Jána Melkoviča a žonglérskou šou šaška Kraka. Oficiálne otvorenie jarmoku primátorom mesta bude o 15:00 hod. s hudobným hosťom Adrienou Bartošovou a návštevníci si budú mať možnosť pozrieť divadelnú scénku o dejinách Starej Ľubovne z pera známeho autora Petra Karpinského pod názvom SIT TIBI LUCERNA PELLIS – NECH TI JE ZAPÁLENÁ POCHODEŇ. ,,Program jarmoku sme sa snažili pripraviť tak, aby si počas niekoľko dní prišli na svoje všetky vekové kategórie,“ prezradil primátor mesta Ľuboš Tomko. Piatkovými ,,ťahúňmi“ by mala byť kapela Smola a Hrušky, speváčka Kristína, Alan Mikušek a Duchoňovci.
V sobotu na pravé poludnie (29.9.) sa na pódiu pred okresným úradom ako prvé predstaví folklórny súbor z Sądeczoky partnerského mesta Nowy Sącz. Potom už dostanú priestor folklórne súbory, skupiny a sólisti z regiónu Stará Ľubovňa a ich hostia. Večer sľubujú organizátori zábavu o ktorú sa má postarať, už stálica slovenskej hudobno-zábavnej scény, Drišľak. Okrem tohto zoskupenia sa na jarmoku predstavia kapely Nocadeň a Paranoid. Samozrejmosťou sobotňajšieho večerného programu je žrebovanie jarmočnej tomboly.
V nedeľu (30.9.) sa už tradične program jarmoku presunie pod hradný kopec. V skanzene sa od 10:30 hod. budú konať Hubertovské hradné slávnosti, ktoré začnú sv. omšou. Návštevníci sa aj tento rok môžu tešiť na prezentáciu poľovníckych združení, pasovanie lovca, výstavu poľovníckych trofejí, lukostreľbu, ľudové súbory a množstvo iných aktivít.

Zdroj: facebook.com
Komentáre