19. október 2019 / Meniny má Kristián

XXVII. Ľubovniansky jarmok

Pozývame všetkých Staroľubovňanov a ich hostí na 27. Ľubovniansky jarmok!
XXVII. Ľubovniansky jarmok

Pozývame všetkých Staroľubovňanov a ich hostí na 27. Ľubovniansky jarmok!
Štvrtkový program (27.9.) odštartuje už tradičným banánovým behom, nasledovať bude predstavenie divadla Portál s rozprávkou Zbojnícka kráľovná, naši najmenší z MŠ na Tatranskej ulici a chýbať nebudú ani Ľubovnianske strašidlá. Piatkový program (28.9.) začne o 13:00 hod. programom ZUŠ Jána Melkoviča a žonglérskou šou šaška Kraka. Oficiálne otvorenie jarmoku primátorom mesta bude o 15:00 hod. s hudobným hosťom Adrienou Bartošovou a návštevníci si budú mať možnosť pozrieť divadelnú scénku o dejinách Starej Ľubovne z pera známeho autora Petra Karpinského pod názvom SIT TIBI LUCERNA PELLIS – NECH TI JE ZAPÁLENÁ POCHODEŇ. ,,Program jarmoku sme sa snažili pripraviť tak, aby si počas niekoľko dní prišli na svoje všetky vekové kategórie,“ prezradil primátor mesta Ľuboš Tomko. Piatkovými ,,ťahúňmi“ by mala byť kapela Smola a Hrušky, speváčka Kristína, Alan Mikušek a Duchoňovci.
V sobotu na pravé poludnie (29.9.) sa na pódiu pred okresným úradom ako prvé predstaví folklórny súbor z Sądeczoky partnerského mesta Nowy Sącz. Potom už dostanú priestor folklórne súbory, skupiny a sólisti z regiónu Stará Ľubovňa a ich hostia. Večer sľubujú organizátori zábavu o ktorú sa má postarať, už stálica slovenskej hudobno-zábavnej scény, Drišľak. Okrem tohto zoskupenia sa na jarmoku predstavia kapely Nocadeň a Paranoid. Samozrejmosťou sobotňajšieho večerného programu je žrebovanie jarmočnej tomboly.
V nedeľu (30.9.) sa už tradične program jarmoku presunie pod hradný kopec. V skanzene sa od 10:30 hod. budú konať Hubertovské hradné slávnosti, ktoré začnú sv. omšou. Návštevníci sa aj tento rok môžu tešiť na prezentáciu poľovníckych združení, pasovanie lovca, výstavu poľovníckych trofejí, lukostreľbu, ľudové súbory a množstvo iných aktivít.

Zdroj: facebook.com
Podobné podujatia
Bienále ilustrácií Bratislava 2019
BA
Bienále ilustrácií Bratislava 2019

Pripomíname Vám, že 27. ročník Bienále ilustrácií Bratislava 2019 sa...

Naša Vlna: výstava, prednáška, workshopy
BA
Naša Vlna: výstava, prednáška, workshopy

Malokarpatská knižica v Pezinku vás pozýva na novú, umelecko-vzdelávaciu výstavu...

Predstavenie: ZOZNAMKA alebo Prečo ešte nemám svojho Milana?
BA
Predstavenie: ZOZNAMKA alebo Prečo ešte nemám svojho Milana?

Zážitková divadelná show pre všetkých, ktorí hľadajú lásku a zábavu...

Komentáre