5. jún 2020 / Meniny má Laura

Snehulienka na ľade v Košiciach

Muzikál Snehulienka na ľade s Tomášom Vernerom, v hlavnej úlohe princa, mieri na Slovensko!
Snehulienka na ľade v Košiciach

V tejto zemi najkrajší česko – slovenský muzikál

Rozprávkový príbeh na ľade s kúzelnou atmosférou a živou hudbou, ktorý okúzlil na jeseň a v zime 2018 cez 50 000 divákov na predstaveniach v jedenástich najväčších mestách Českej republiky. V roku 2019 sa muzikál vydáva za hranice – na Slovensko, do Bratislavy a do Košíc. Zároveň sa v Česku vráti do Zlína, Pardubíc, Českých Budejovíc a do Třinca.

Príbeh o Snehulienke prešiel dlhú cestu od klasického rozprávania bratov Grimmovcov, cez brodwayské divadelné javisko až Oskarom ocenenému celovečernému animovanému filmu Walta Disneyho. Bola tak len otázka času, kedy Snehulienka zatancuje na ľade.

Réžie sa ujal známy slovenský choreograf a režisér Jaro Moravčík. K spolupráci pozval Vaša Patejdla, spoluzakladateľa skupiny Elán a autora hudby pôvodnej slovenskej hudobnej komédie “Snehulienka a sedem pretekárov“, ktorá je námetom muzikálu. Dych vyrážajúce svetelné a zvukové efekty zaistil Stanislav Kušík, ktorý ma za sebou mnohé roky úspešné práce na medzinárodných show svetovej úrovni. Nádherné kostými navrhla Ľudmila Várossová a o scénu sa postaral popredný slovenský výtvarník, scénograf a architekt Pavol Andraško.

V roli Snehulienky exceluje dvojnásobná majsterka Českej republiky v krasokorčuľovaní Ivana Buzková, v hlavnej mužskej úlohe žiari Tomáš Verner, majster Európy v krasokorčuľovaní z roku 2008. Ďalšie úlohy hrajú a tancujú najtalentovanejší krasokorčuliari ocenení medailami.

Príbeh prerozpráva herečka Táňa Pauhofová.

Viac o show Snehulienka na na www.snehurkanalede.cz alebo  na facebooku.

- V sprievode platiaceho dospelého má dieťa do 4 rokov alebo do 110 cm výšky vstup zdarma, bez nároku na sedadlo – toto zvýhodnenie sa netýka sedenia v sektoroch VIP na ľadovej ploche.

- Vstupenky pre vozíčkarov a zároveň držiteľov preukazu ZŤP/P v cene 19€ Bratislava a 17€ Košice (jedna osoba imobilná + jeden doprovod) – objednávky zasielajte e-mailom na adresu help@ticketportal.sk. Zľavy pre ostatných držiteľov preukazu ZŤP a ZŤP/P nie sú poskytované.

Predstavenie vrátane prestávky trvá 120 minút.

Zdroj: facebook.com
Komentáre