Môžu byť deti bez alergií?

Thumbnail
Kategórie:

Kŕmte alergénmi svoje deti od útleho detstva, opatrne a často.

Kŕmte alergénmi svoje deti od útleho detstva, opatrne a často.
Táto stratégia stavia nedávne odporúčania na hlavu. Na prelome storočí sa rodičom dieťaťa do prvého roka odporúčalo vyhýbať sa hlavným potravinovým alergénom, ako sú pšenica, orechy, vajcia, sója, mliečne výrobky, ryby a mäkkýše. Dnes však štúdie ukazujú, že vyhýbanie sa im je pravdepodobne to, čo prispieva k alergickej epidémii.

Kniha Deti bez alergií je majstrovské dielo, ktoré poskytuje rady založené na dôkazoch, ako sa riadiť najnovšími odporúčaniami v oblasti detského stravovania, a zároveň ponúka chutné recepty, ktoré si deti obľúbia.
„Veľa vedcov mieni, že imunitný systém má obdobie imunitného okna, počas ktorého sa dá naučiť, že alergény nie sú nebezpečné,“ píše Robin Pompová. „Toto okno sa začína pomaly zatvárať medzi štvrtým a šiestym mesiacom a je väčšinou, hoci nie úplne, zavŕšené približne okolo piateho roku života. Ak môžete, prinúťte svoje deti, aby jedli alergény.“

Kniha Deti bez alergií prináša:

  • Bezpečný spôsob ako zaradiť arašidy, vajcia, mliečne výrobky, pšenicu, ryby a ďalšie alergény do detskej stravy
  • Kniha založená na vedeckých metódach a priekopníckych štúdiách, ktoré menia spôsob stravovania detí
  • 70 receptov, ktoré budú deti milovať

„Jedna z najdôležitejších kníh desaťročia pre rodičov… Nutné prečítať,“ povedala Karen Le Billonová, autorka knihy Francúzske deti jedia všetko.
Podľa pediatra JJ Levensteina dokázala autorka tejto knihy jasne a s porozumením vyjadriť komplexnú vedu skrývajúcu sa za potravinovými alergiami. Jej osobná cesta s tromi deťmi trpiacimi potravinovými alergiami a jej schopnosť vcítiť sa do pocitov ľudí v podobnej situácii sa prejavuje presvedčivým a aktuálnym príbehom. „Pre nastávajúcich rodičov, čerstvých rodičov a rodičov s deťmi trpiacimi potravinovými alergiami je táto kniha priam povinným čítaním,“ dodáva.

BEZ ALERGIE V SKRATKE

  1. Vyhýbanie sa alergénom by mohlo zvýšiť pravdepodobnosť výskytu potravinových alergií.
  2. Imunitný systém môže mať obdobie imunitného okna, počas ktorého sa môže najľahšie naučiť, že všetky potraviny sú bezpečné.
  3. Obdobie imunitného okna sa najlepšie podchytí vo veku od troch do piatich mesiacov batoľaťa.
  4. Môžu však existovať spôsoby, ako riešiť potravinové alergie aj v neskoršom detstve; výskum stále prebieha.
  5. Hoci sa dnes alergény považujú sa bezpečné pre väčšinu dojčiat, prosím, používajte túto knihu spolu s odporúčaním pediatra alebo alergológa, ak má vaše dieťa suchú kožu alebo alergickú anamnézu v rodine.
  6. Aby došlo k možnému ochrannému účinku, alergény sa musia podávať v ranom veku a často. Občasné vystavenie dieťaťa alergénom nestačí.
  7. U niektorých detí sa vyvinie potravinová alergia bez ohľadu na to, ako dobre sú chránené.

Milan Buno, literárny publicista

Podobné články