18. august 2019 / Meniny má Elena, Helena

Malkia park

Brány záchrannej stanice MALKIA Park v Orechovej Potôni boli prvýkrát otvorené 3. júna 2016. Prvoradým cieľom je vytvorenie čo najoptimálnejších životných podmienok pre zvieratá, ktoré zachraňujeme z cirkusov a z nevhodných pomerov v domácich chovoch.
Malkia park

Žijú u nás zástupcovia mnohých rodov mačkovitých šeliem (levy, tigre, leopardy, jaguáre, rysy, pumy, gepardy). Zvlášť sa tešíme zo vzácneho hosťa – samičky leoparda snežného menom Hima, ktorá je jediná svojho druhu na Slovensku. Zblízka môžete vidieť gibony, malpy a lemury, papagáje, surikaty či korytnačky. Pohladiť a naším krmivom nakŕmiť môžete kopytníky (zebry, ťavu, somáriky, ovce, kozy, lamy), zajačiky, kengury, hodvábničky a pávy. V areáli MALKIA Parku nájdete mobilné akvárium so živými žralokmi, ktoré boli zachránené po ropnej havárii v Mexickom zálive v roku 2010. Žraloky absolvovali takmer rok trvajúcu liečbu a adaptáciu na nové prostredie. Ich záchranca už nemal ďalšie prostriedky na pokračovanie v starostlivosti, a tak sú od konca roka 2016 v našej opatere.

V našich snahách nás môžete podporiť aj vy. Ľubovoľným finančným príspevkom nám pomôžete pri budovaní nových výbehov pre zvieratá, väčších nádrží pre žraloky a pri zabezpečovaní potravy pre všetkých našich zverencov. Ďakujeme!

Kompletný cenník si môžte pozrieť TU.

Otváranie hodiny sú nasledovné:
Júl - august: otvorené od utorka do nedele, od 10.00 do 19.00.
September: otvorené od piatku do nedele, od 10.00 do 17.00.

V areáli je možnosť aj ubytovania v Penzióne MALKIA ***, ktorý je situovaný južne od závodného okruhu Slovakia Ring, v tesnej blízkosti Malkia Parku. Máte jedinečnú možnosť zažiť atmosféru blízkosti exotických zvierat počas celého dňa, vidieť ich prebúdzať sa, byť pri ich kŕmení a sledovať ich denné rituály, čo bude pre vaše deti určite nezabudnuteľný zážitok. Môžete využiť stravovacie služby a wellness Hotela Ring a zúčastniť sa na podujatiach Slovakia Ringu alebo absolvovať kurzy a školenia v Centre bezpečnej jazdy, ktoré sú v susedstve areálu.

Na dvoch poschodiach Penziónu MALKIA*** nájdete osem moderne a priestranne zariadených dvojlôžkových izieb Štandard a dva apartmány Deluxe. Celková ubytovacia kapacita penziónu je 20 pevných lôžok a 8 prísteliek. Každá izba má vlastné sociálne zariadenie a televízor. K dispozícii je bezplatné WiFi a parkovisko hneď pri penzióne. Raňajky sa podávajú formou bufetových stolov v Hoteli Ring.

Naše zvieratá:
    •  
Komentáre