22. máj 2019 / Meniny má Júlia, Juliana

Salaš Krajinka | Ružomberok

Ak Vás niekedy Vaše cesty zavedú do okolia Ružomberka, určite si nenechajte ujsť príležitosť zastaviť sa na jednom z najkrajšie urobených salašov na Slovensku kde môžete zblízka vidieť chov ovečiek, pravú kolibu, drevený traktor a mnoho iného.
Salaš Krajinka | Ružomberok

Originálny salaš Krajinka pri Ružomberku, v malebnom prostredí krásnej prírody dolného Liptova. Salaš bol založený pre chov 1000 oviec v roku 1983 a bol zachovaný jeho pôvodný ráz a rokmi osvedčené salašnícke tradície.

 

Aj Vy môžete byť súčasťou tejto jedinečnej atmosféry starých bačov a pastierov, pretože môžete zblízka vidieť chov oviec, vrátane ich pasenia, dojenia a spracovania ovčieho mlieka tradičným ručným spôsobom.

 

Pri idylickom posedení na salaši môžete všetky výrobky ochutnať a zakúpiť si ich. V  reštaurácii sú v ponuke najlepšie špeciality  vlastnej výroby a priamo z hlavnej miestnosti reštaurácie máte vďaka sklenenej stene možnosť pokochať sa pohľadom na stádo oviec v košiari.

 

Okrem samotnej reštaurácie tu nájdete aj domček s predajom čerstvých výrobkov z ovčieho mlieka, pravú kolibu, malú zvonicu, ohrádku so somárikom, teliatkom, ovečkami, prasiatkom... Detičky určite poteší detské ihrisko, drevený traktor, autíčko, ovečka, ktorú si môžu osedlať.

 

Otváracie hodiny:

Reštaurácia:      pondelok - nedeľa     10:00 - 21:00 hod.

Predajňa:          pondelok - nedeľa     08:00 - 21:00 hod.

Pekáreň:           pondelok - nedeľa     08:00 - 20:00 hod.

Komentáre