26. marec 2019 / Meniny má Emanuel

Letná sezóna v Sun Bachledova

Príďte s rodinou do Ždiaru – Bachledovej doliny, strávte skvelý deň v horách, zabavte sa na nových atrakciách a odneste si nezabudnuteľné zážitky.
Letná sezóna v Sun Bachledova

O stredisku

Horské stredisko BACHLEDKA Ski & Sun sa rozprestiera svahoch Spišskej Magury s nádhernou panorámou Belianskych Tatier v obci Ždiar. Návštevníkom ponúka širokú škálu aktivít počas zimnej i letnej sezóny.

Čo u nás zažijete

Leto v Bachledke sa nesie v znamení zážitkov a dobrodružstiev pre celú rodinu. Kým nadšencom cyklistiky rozprúdi adrenalín v žilách rýchla jazda downhillovými trasami bike parku, deti a rodiny zažijú krásny deň na horách s jazdou na bobovej dráhe či zábavnou prechádzkou náučným chodníkom s hrami a atrakciami. Ideálny program podľa vlastných predstáv si zostaví každý sám zo širokej ponuky atrakcií a služieb, ktoré areál ponúka.

BIKEPARK fungujúci v Bachledke už siedmu sezónu má 4 downhillové trasy rôznej náročnosti i športovú novinku PUMPTRACK nachádzajúcu sa na vrchole. Tá je zábavou pre všetky kategórie cyklistov od detí na odrážadlách až po profíkov. (Pumptrack je druh dráhy pre bicykle, ktorý využíva  „pumpovanie“ – pohyb hore dole ako zdroj hnacej sily miesto šliapania alebo odrážania sa.) V stredisku sa nachádza moderná požičovňa bicyklov so širokou ponukou špičkových DH, Enduro i horských bicyklov a doplnkov. V okolí strediska je vyznačených viac ako 130 km horských cyklotrás a nájdete tu aj nenáročný cyklo chodník vedúci až do Spišskej Belej.

Dominantou areálu je 14 m vysoká vyhliadková veža v sedle Spišskej Magury s krásnym výhľadom na panorámu Belianskych Tatier a Tri Koruny – Červený Kláštor.

Zábavno-náučný chodník Macka Kubíka, na ktorom sa deti dozvedia o zvieratách žijúcich na tomto území a pritom hravou formou odpovedajú na otázky z herného plánu a lúštia úlohy lesných hier je obľúbenou atrakciou rodín s menšími deťmi. Na jeho dlhšej časti trasy vedúcej k Jezerskému jazeru je možné pozorovať vtáky, ktoré žijú v búdkach rozmiestnených v okolí chodníka. Na športových stanovištiach si turisti otestujú kondičku či rovnováhu. Ideálne miesto na piknik je priamo pri jazere alebo na hrebeni, kde chuť do jedla spríjemňuje horský vzduch a krásny výhľad.

Staršie deti čaká tohto zaujme pátračská hra, v ktorej putujú lesom a zbierajú indície od jeho obyvateľov aby rozlúštili záhadu Gorgyho elixíru života. Hra ma 10 stanovíšť ukrytých v lese, ktorých polohu musia deti nájsť podľa GPS alebo orientácie podľa svetových strán.

V detskom areáli nachádzajúcom sa na pri vrcholovej stanici lanovky sa najmenší vyskáču na veľkých trampolínach a vyšantia na detskom ihrisku. Vietor vo vlasoch a stúpajúci adrenalín všetci pocítia na najdlhšie bobovej dráhe v Tatrách, kde sa pätnástimi zákrutami preženú rýchlosťou až 40 km/hodinu.
Pri dolnej stanici lanovky v Bachledovej doline potešia deti milé zvieratká v Mini ZOO a hra petang. Dospelých zase výborná kuchyňa a regionálne špeciality Hotela Bachledka Strachan****.

Športovou novinkou je 9 – jamkové disc golfové ihrisko na zjazdovke Bachledka. Pri hre disc golf ide o trafenie lietajúceho disku do špeciálneho koša z rôznych stanovíšť, na čo najmenej hodov. Horské stredisko BACHLEDKA Ski & Sun sa môže pochváliť aj najvyššie položeným malým futbalovým ihriskom na Slovensku. Zakopať si do lopty v nadmorskej výške 1 104 metrov nad morom je výnimočný pocit.

Okolie Bachledovej doliny poskytuje vynikajúce podmienky pre výlety, horské túry a cykloturistiku. V blízkosti sa nachádza lanové centrum, minigolf i nádherná Belianska jaskyňa. Pobyt v rázovitej obci Ždiar s jej originálnou drevenou architektúrou je však zážitkom sám o sebe.

Prevádzková doba - leto 2017
Máj, jún, október:  víkendy a sviatky od 9.00 do 16.00.
Júl, august, september:  denne od 9.00 do 18.00.

Kontakt
Infocentrum BACHLEDKA Ski & Sun
Bachledova dolina 704, 059 55 Ždiar
Tel. +421 52 44 98 101
info@bachledka.sk
www.bachledka.sk
https://www.facebook.com/bachledkaskiandsun/

Galéria
Komentáre