20. jún 2019 / Meniny má Valéria

Kolmanová záhrada - Ekopark Prešov

Ekopark je cieľom víkendových rodinných vychádzok pre mnohých Prešovčanov. Cenia si, že je tam pekné prostredie, ihrisko, ale najmä zvieratá.
Kolmanová záhrada - Ekopark Prešov

Centrum voľného času Prečov organizuje čas deťom a mládeži počas celého školského roka a tatiež aj v čase prázdnin. Súčasťou tejto organizácie je aj alokačné pracovisko Ekopark, svojou polohou situované na inom miesto ako samontná organizácia ABC.

Chránený prírodný výtvor je súčasťou areálu Holá hora založený v roku 1820 Matejom Sennowitzom ako botanická záhrada pre študijné účely študentov a pestovanie ohrozených druhov rastlín východoslovenského regiónu v západnej časti mesta Prešov.

Vstup je zdarma. Kto má záujem, môže dobrovoľne prispieť. Peňažné prostriedky sa využijú na chov zvieratiek. Zvieratá, ktoré môžete vidieť v Ekoparku - poníky, kozy, ovce, lama, rôzne druhy sliepok, ryby, žaby, hady a iné menšie zvieratá.  Pribudla nám nová opičia rodinka, mačiakov zelených, opice Lila a Lola.

V Ekoparku je taktiež k dispozícii nové moderné detské ihrisko a  hipodrom.

Ako sa k nám dostanete zo stanice - linka č. 38 (smer Sidl. 3) a vystúpiť na zastávke Obrancov mieru a po vystúpeni prejsť na druhú stranu cez semafór, tak rovno a na druhej odbočke do ľava ( nakupne stredisko co bude na pravej strane uz bude takmer za chrbtom).

Komentáre