20. máj 2019 / Meniny má Bernard

Belkam Ranč Bystrička

Country bar v príjemnom prostredí obce Bystrička(3km od Martina).
Belkam Ranč Bystrička

Na našom ranči sa nachádza štýlový country bar v obci Bystrička, len 3km od Martina. V bare sa nachádzajú dve bowlingové dráhy, zdarma stolný futbal, samostatná miestnosť s billiardom, projektor s možnosťou premietania filmov poprípade prezentácií počas školenia. Od mája do konca septembra je otvorená vonkajšia terasa s altánkom, každý piatok a sobotu za pekného počasia grilujeme. Na objednávku organizujeme firemné akcie, rôzne oslavy a akcie, zabezpečujeme stravu, catering. 2x do mesiaca organizujeme párty s DJ-om..

Na ranči máme dva plemenné žrebce QH- PANCHO ZIPREYN (13r) a SK SHINER LEGEND (7r) ,ktoré používame na pripúšťanie kobýl plemena QH. Na ranči chováme kone plemena American Quarter Horses, Paint horses a Appalousa. Pre tieto plemená sme sa rozhodli z dôvodu , že sa venujeme westernovej drezúre a na toto športové odvetvie sa teno druh koní hodí najlepšie pre svoju povahu, fyzické a psychické prednosti.

Školné kone: sú to kone, na ktorých robíme kurzy výuky jazdenia vo westernovom sedle. Sú to kone prijazdené, kľudné a zvyknuté na začiatočníkov. Tu sú zaradené kone – Zipreyn ( Pančo), Sunshine step ( Saška), Hot little nesca ( Neska) a poník Cody ( Koďas).

Závodné kone: Sú to kone, ktoré jazdia preteky westernovej drezúry, konkrétne disciplínu reining. Naše kone sa umiestňujú na popredných miestach v Slovenských pretekoch ale majú aj pekné ocenenia zo zahraničných podujatí. Tu sú zaradené kone Sayos Senorita ( Seňa), SK Shiner Legend (Kamil), SK Shining Jac ( Džejko) a mladý koník Hot Dennis Spark (Denis).

Zázemie: Pre úspešné vedenie našej stajne máme vytvorené optimálne podmienky . V dvoch stajniach je boxové ustajnenie pre 23 koní, zimný výbeh a letný výbeh pastevný 6 HA. K dispozícií je jazdecká hala s pieskovým povrchom 20 x 50 m a vonkajšie opracovisko 20 x 25 m. Pre kone je pripravená sprcha s temperovanou vodou a v príprave je solárium. Jazdci majú k dispozícií dve sedlovne , kuchynku a klubovňu v country bare.

Tréningový program: Pre začínajúcich jazdcov a všeobecne záujemcov o jazdu na koni je pripravený tréningový program v podobe permanentky na 10 výukových hodín v hale a 1 hodiny vychádzky v prírode ako zakončenia kurzu. Samozrejmosťou sú hodiny jednotlivo dohodnuté podľa požiadaviek zákazníkov. Po úspešnom zvládnutí začiatkov a pre pokročilých jazdcov je možné pokračovať v budovaní kariéry jazdca alebo začať jazdiť do prírody prekrásnej turčianskej záhradky.

Galéria
Komentáre