20. máj 2019 / Meniny má Bernard

Súkromná materská škola Montessori vo Zvolene

Montessori škôlka - šťastné miesto pre šťastné dieťa...Dieťa spoznáva svet individuálne, ale zároveň sa učí myslieť aj na potreby ostatných.
Súkromná materská škola Montessori vo Zvolene

Zriaďovateľom SMŠ Montessori vo Zvolene je MONTESSORI, o.z. Škôlku sme otvorili 1.septembra 2012. O rok neskôr – v septembri 2013, sa nám podarilo otvoriť Montessori škôlku aj v Banskej Bystrici.

Naša Montessori škôlka je škôlka rodinného typu. Nachádza sa v rodinnom dome s priestranným dvorom chráneným od ulice. Je situovaná v centre mesta, v blízkosti parku Ľ. Štúra. Pôsobia u nás certifikované učiteľky, ktoré s láskou pristupujú ku každému dieťaťu. Priestory škôlky máme prispôsobené na prácu s originálnym Montessori materiálom, ktorým je naša škôlka vybavená. V škôlke je zabezpečená pestrá krúžková činnosť a služby logopéda.

Čo v našej škôlke nájdete?

  • pripravené prostredie, ktoré u detí podporuje jeho prirodzený záujem o objavovanie okolitého sveta
  • didaktický materiál rozdelený do niekoľkých oblastí (praktický život, rozvoj zmyslov, matematická a jazyková výchova, príroda a kultúra, hudobná a výtvarná výchova)
  • oboznamovanie detí s anglickým jazykom
  • vzdelávanie vo vekovo zmiešanom kolektíve
  • partnerský a rešpektujúci prístup k dieťaťu
  • príjemné a podnetné prostredie škôlky so záhradou

Škôlka Vám ponúka individuálny prístup k Vašim deťom na základe ich potrieb, vedenie detí k samostatnosti a k zodpovednosti, k úcte k sebe a k svojmu okoliu. Vychováva deti na princípe konceptu “rešpektovať a byť rešpektovaný”. Je to skrátka šťastné miesto pre šťastné dieťa:-)

Viac sa o nás, o montessori pedagogike a o škôlke dozviete na našich webových stránkach www.montessori-zv.sk a na blogu: www.montessori.blog.sme.skKomentáre