Kam s ďeťmi
kamsdetmi.sk - Informačný servis

Vybraná lokalita:
Celé Slovensko zmeniť lokalitu
Dnes je 26.05.2015  |  Meniny má Dušan  |  Vyhľadávanie na stránke

Denné tábory

Prihlásiť sa

Registrácia OK


Kalendár podujatí

Odoberať newsletter
OK

Katalóg zariadení » Detské ihriská »

Mestský park Sihoť | Nitra

Zelená oáza uprostred rušného mesta s množstvom atrakcií pre deti (ZOO, preliezky, gigantické bludisko, trampolíny, kolotoče).

Pre deti vo veku:
Dátum pridania: 14.12.2012
Hodnotenie: (5x)
Vaše hodnotenie:


Obec/Mesto: NitraZelená oáza uprostred rušného mesta - malebný Mestský park. Založený bol začiatkom 19. storočia na základoch pôvodných lužných porastov. Rozľahlý park na ploche približne 20 hektárov je vytvorený z troch častí z rôznych časových období. Najstaršia časť - Starý park - Sihoť sa rozkladá medzi meandrom rieky a dnes už neexistujúcim mlynským náhonom. V tejto časti pripomína históriu okrem lipovej aleje i klasicistická budova, ktorú dal postaviť biskup J. Vurum v roku 1831. Spojovací park pokračuje okolo mestského letného kúpaliska. Tretia časť - Nový park - sa rozkladá od dnešného Parku kultúry a oddychu až po rieku Nitru. Dnes už skrotená rieka sa kľukatila voľakedy okolo Župného domu, rameno sa volalo Nitrička. Na ramene rieky pod hradom bolo prírodné kúpalisko, do Horného mesta sa dalo vstúpiť suchou nohou len po moste.

 

Tak ako starí Nitrania, aj dnešní mladí sa stretávajú pod zelenými korunami stromov, obdivujú romantiku jazierok Malej a Veľkej Hangóczky. Park sa v súčasnosti stáva atraktívnym pozadím rozmanitých spoločenských a kultúrnych podujatí. Tu sa deti tešia z výborne vybavených ihrísk, s napätím sledujú detské divadelné predstavenia pre veľkých i malých, obdivujú zvieratká na gazdovskom dvore. Dospelí počúvajú živé hudobné produkcie a sledujú sprievodné podujatia Nitrianskeho kultúrneho leta, alebo len tak debatujú pri pohári chladeného nápoja. Športovo založení s nadšením využívajú perfektnú in-line dráhu, jazdia na bicykli či skateboarde.
Park nadobúda rozmer ďalšieho kultúrneho stánku Nitry. Mesto Nitra realizuje projekt jeho obnovy a revitalizácie, existujú projekty na rozšírenie rekreačnej zóny o cyklotrasy a splavovanie rieky.

 

Zdroj: panoramy.sme.sk

comments powered by Disqus

 
Uverejnené 14.12.2012  /  Pridal: Ľubica Krajčovičova  /  ID: 6039  /  Poslať na facebook  /  admin
Kredit

2010-2013 © kamsdetmi.sk • Všetky práva vyhradené • Zásady ochrany osobných údajov
kamsdetmi.sk - Informačný servis pre rodiny s deťmi • Website & technology by 123 MEDIA