2. marec 2021 / Meniny má Anežka

Čo ti o materstve nikto nepovedal - 3.

Krátko po pôrode sa chystáš konečne zažiariť s kočárom pred kámoškami v parku a ukázať, že si v poho a nad vecou. Vymeníš zo 3x outfit, natiahneš si linky na oči, okonturuješ, obronzuješ, lokne fixneš lakom a stihneš pretrieť nechty na červeno. Už len zobrať dieťa a najvyšší čas ísť.
Čo ti o materstve nikto nepovedal - 3.

Prvá prechádzka

Ehm, dieťa... Asi by bolo dobré ho ešte prebaliť. Rozopínaš overalček a tvojho Saint Lorena prerazí zápach z plienky. V chvate utieraš raz praženicu, raz mastíš krém, podchvíľou si upravuješ neposlušne kadere za uši. Zapínaš overalček. Znova ho rozopínaš a zapínaš patentky, tento krát už správne.

ae665c06856bbc5c7333da987af5ac68

Dieťa reve, treba kojiť. Tesnú blúzku napochytre prevlečieš cez hlavu. Mobil drnčí, tvoje nervy tiež. Dieťa spokojne cucne posledný hlt a ty na kolenách prosíš Najvyššieho, nech ti dá znamenie, ako navliecť blúzku na spotené telo. Dieťa ideš šupnúť do kočára, no pred krstom prvou grckou ho neuchráni ani jeho štvorciferná suma.

Drhneš kočár. Rozopínaš overalček. Zapínaš ďalší. Znova ho rozopneš a patentky zapínaš už správne. Vybehneš privolať výťah, meškáš polhodinu. Vraciaš sa po plienky, keby niečo. A ešte krém, utierky. 

Konečne si von. Vraciaš sa späť po svetrík a deku, je nejako chladno. A ešte cumeľ, plienku proti slnku, sieťku a pláštenku. Sebe vodu. Čajík. Ale čo ak... dávaš zovrieť vodu, leješ ešte trocha mlieka do fľašky. Hodina fuč, ty doma. Už si von. Nebežíš. Letíš v tých štekľoch, až sa ti nohy zalamujú. Už ich zbadáš.

Ako sa vidíš ty: si sexi mamina nad vecou.

Ako ťa vidia kámošky: ty s roztečeným make-upom, v dredoch na jednej strane čosi žlté, na druhej čosi biele, páchnuca potom, grcanicou a detským hovienkom, na nechtoch vzor sukne a na sukni farba laku, so štítkom von na tričku oblečenom naopak. Ale celkom v poho a šťastná

Profil Mamča z gauča nájdete na:
https://www.instagram.com/mamca_z_gauca/

https://mamcazgauca.blogspot.com/
https://cotiomaterstveniktonepovedal.blogspot.com/

Komentáre